Aktualności

27 czerwca 2018

W tym dniu odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości – Artystyczne Zakończenie Roku Przedszkolnego. Tym razem biuro podróży zabrało nas w podróż dookoła świata. Zwiedziliśmy wszystkie kontynenty poznając ich tańce i zwyczaje. Układy choreograficzne prezentowane przez dzieci i ich piękne stroje zachwyciły najbardziej wymagających odbiorców. Na koniec oczywiście życzenia, podziękowania, kwiaty i buziaki.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

10 czerwca 2018

Na ten dzień zamówiliśmy piękną pogodę i zorganizowaliśmy w plenerze Piknik Rodzinny. Pogoda dopisała i na piknik ściągnęli licznie dzieci, rodzice a nawet dziadkowie. Główną atrakcją było to – że nikt nic nie musiał. A kto chciał – miał do wyboru: leżenie lub siedzenie na kocyku czy leżaku, tańce integracyjne, zabawy ruchowe z dziećmi lub bez, quizy muzyczne i tematyczne, pieczenie kiełbasek, pianek i co kto chciał na ognisku, pogawędki z dziećmi czy znajomymi lub nie robienie nic. Totalny relaks z rodzinką. Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

6 czerwca 2018

W auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów plebiscytu Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej – PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2018. Na 84 biorące udział przedszkola zdobyliśmy III miejsce i tytuł PRZEDSZKOLE ROKU 2018 w BIAŁYMSTOKU. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy rodzicom naszych dzieci, personelowi oraz wszystkim sympatykom, którzy oddali na nas swoje głosy. Kilka zdjęć w dziale GALERIA i na fb.

30 maja 2018

W obu Przedszkolach obchodziliśmy Dzień Dziecka. Od rana były zabawy, gry i tańce na wolnym powietrzu – własne place zabaw przydają się  przy wielu okazjach. Po południu każde dziecko otrzymało od przedszkola upominek. Dzień kończył się słodkimi i owocowymi przekąskami (ponownie na wolnym powietrzu) w formie szwedzkiego stołu. Na szczęście pogoda dopisała. Fotoreportaż na dziale GALERIA i na fb. Popatrzmy.

 29 maja 2018

Nasze Przedszkole na ul.Produkcyjnej odwiedził ponownie zaprzyjaźniony już z nami gość – pan Arek. Jak zawsze przywiózł ze sobą dziwne, tajemnicze instrumenty. Tym razem były one wykonane z bardzo naturalnych materiałów – tykw i łodyg roślin, wielkich ziaren i muszli. Brzmienie tych instrumentów było niesamowite. Poza pokazem gry każde dziecko mogło spróbować swoich sił. Spotkanie uwieńczył wspólny koncert, który wypadł całkiem nieźle. Wszak nie była to pierwsza wizyta tego artysty 🙂  Zapraszamy.

18 i 23 maja 2018

W obu przedszkolach odbyły się uroczystości związane z Dniem Matki. Były piękne występy dzieci, piosenki, tańce i deklamacje. Oczywiście były też gorące życzenia, laurki i kwiatki. Trudno powiedzieć, kto był bardziej przejęty – mamy czy dzieci. Popłynęła niejedna łezka. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne ciastowe obżarstwo. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

16 maja 2018

W przedszkolu na Traugutta odwiedzili nas zaprzyjaźnieni muzycy z białostockiej Filharmonii. Oczywiście nie był to typowy koncert. Jak zwykle dzieci uczestniczyły czynnie w audycji – grały, śpiewały i tańczyły wspólnie z muzykami. Były również jakieś tajemnicze eksperymenty z wodą. Było rzecz jasna dużo muzyki i trochę śmiechu i zabawy 🙂 Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

15 maja 2018

W Przedszkolu na Produkcyjnej odwiedziła nas zaprzyjaźniona ekipa Telewizji Białystok która przygotowywała materiał do kolejnego odcinka programu ,,Ale rodzina”. Tym razem tematem audycji były najnowsze trendy w edukacji przedszkolnej. Panie i dzieci zaprezentowały kilka różnych zajęć i zabaw z wykorzystaniem komputera, tablicy interaktywnej, X-boxa i innych pomocy elektronicznych. Było również programowanie robota. Emisja programu odbędzie się w kolejne dwie soboty maja ok. godz. 18.00.

11 maja 2018

Ponownie nasze Przedszkole (tym razem na Traugutta) odwiedzili studenci anglistyki z naszego Uniwersytetu w Białymstoku. Staje się to powoli tradycją, z czego się bardzo cieszymy. Sympatyczni młodzi ludzie przeprowadzili warsztaty z języka angielskiego w formie quizu z wykorzystaniem kolorowej grafiki. Takie nietypowe przyswajanie języka przychodzi dzieciom znacznie łatwiej niż tradycyjna nauka. Zobaczmy.

26 kwietnia 2018

Przedszkole na Produkcyjnej zmieniło swoje oblicze. Wszystko było biało-czerwone: ubrania i buzie dzieci, ubrania pań, sale, korytarze ale przede wszystkim okna. Były też oczywiście kotyliony. Po podwórku wędrowała również wielka biało – czerwona flaga. Później została wywieszona na elewacji budynku Przedszkola. Ponieważ zbliżały się uroczystości 1 – 3 – majowe –  była to bardzo obrazowa i ciekawa lekcja patriotyzmu.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb. Zapraszamy.

25 kwietnia 2018

Dzięki uprzejmości mamy Martynki i Ali – nasze  Przedszkole na ulicy Produkcyjnej odwiedzili niesamowici goście – zawodnicy futbolu amerykańskiego – członkowie zespołu LAWLANDERS BIAŁYSTOK !  Panowie przynieśli ze sobą profesjonalny ekwipunek – specjalne koszulki, ochraniacze na ramiona i masywne (choć lekkie) kaski. No i oczywiście charakterystyczną, owalną piłkę. Wzbudziło to duży entuzjazm, szczególnie chłopców. Każdy mógł przymierzyć kompletny strój zawodnika i porzucać piłką (panie też :). Następnie zawodnicy zaprezentowali sami elementy gry.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb. Zapraszamy.

23 kwietnia 2018

Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. My oczywiście jak co roku obchodzimy odpowiednio ten specjalny dzień.  Dzieci w naszych przedszkolach wykonywały prace plastyczne związane z ekologią a następnie w ramach sprzątania Ziemi pozbierały pięknie do plastikowych worków wszystkie śmieci dookoła przedszkoli. Chyba nigdy nie było tam tak czysto :). Po solidnej pracy obiadek smakował wyśmienicie. Zdjęcia w dziale GALERIA i na f

6 kwietnia 2018

Dzieci z przedszkola na Traugutta udały się na wycieczkę do zaprzyjaźnionej biblioteki. Jak zwykle oprócz czytania dzieciom książki panie z biblioteki zorganizowały z dzieciom mini zawody sprawnościowe … z dyplomami i nagrodami !!! Prawda jaki dobry sposób aby czytanie kojarzyło się dzieciom z czymś bardzo miłym ? Dodatkowy spacer na świeżym powietrzu wyzwolił wilcze apetyty na czekający w przedszkolu obiadek :)Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

4 kwietnia 2018

W przedszkolu na Produkcyjnej. odbyło się przedstawienie znanego już nam dobrze  teatru dla dzieci – FALKO SHOW. Jest to niesamowity mariaż nowoczesnej technologii z tradycyjnym teatrem – wspaniałe połączenie dźwięku, koloru, światła i oczywiście pięknej narracji. Tematem przedstawienia była Baśń o rybaku i złotej rybce z ciekawym i pouczającym morałem. Jak zawsze  Falko Show umiejętnie wplótł w spektakl czynne uczestnictwo dzieci. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

22 marca 2018

W przedszkolu na Produkcyjnej. odbyły się kolejne warsztaty w KLUBIE MAŁEGO KUCHARZA. Tym razem była to edycja specjalna – przedświąteczna. Dzieci przygotowały tradycyjną potrawę wielkanocną. Słodkie, pięknie przybrane mazurki każdy ,,kucharz” zabrał do domu.Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

21 marca 2018

A nasza pani dyrektor ma na imię … właśnie Marzanna. Jednak nie podzieliła ona losu zimowej kukły :)) Od dzieci i pań usłyszała imieninowe życzenia, odśpiewano ,,Sto lat” i wręczono solenizantce prezenty. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

21 marca 2018

W obu  przedszkolach, jak tradycja nakazuje, dzieci i panie wykonały kukłę Marzanny – symbol odchodzącej zimy. Po krótkim przemarszu ulicami w pobliżu przedszkoli kukły spłonęły uroczyście przy akompaniamencie wiosennej piosenki. Teraz zima odejdzie już niechybnie i przyjdzie upragniona wiosna. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

16 marca 2018

W przedszkolu na Produkcyjnej przyjmowaliśmy sympatycznych gości – studentów Filologii Angielskiej którzy przeprowadzili warsztaty na wesoło. Tematem przewodnim była bajka o czerwonym kapturku (oczywiście w języku angielskim). Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

15 marca 2018

W przedszkolu na Produkcyjnej Pani Agatka przeprowadziła w grupie ,,WRÓBELKÓW” zajęcie otwarte z języka angielskiego. Było bardzo rozbudowane. Prowadząca wykorzystała technikę tradycyjną (rysowanie) ale także dedykowane pomoce specjalne, tablicę interaktywną a nawet … czerwony dywan. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

14 marca 2018

W przedszkolu na Produkcynej, przy okazji zbliżającej się wiosny WRÓBELKI (maluszki) sadziły roślinki. Każdy pojemnik został później podpisany aby właściciele mogli pielęgnować swoje roślinki. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

9 marcao 2018

W przedszkolu na Traugutta odbyło się zajęcie otwarte z języka angielskiego. Aby je uatrakcyjnić Pani Agatka wykorzystała programy komputerowe dedykowane nauce angielskiego dla najmłodszych a następnie dzieci prezentowały rewię mody na … czerwonym dywanie ! Do zabawy włączyli się również rodzice. Wszystko oczywiście po angielsku 🙂 Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

9 marca 2018

Przedszkole na Traugutta odwiedzili sympatyczni goście – studenci Filologii Angielskiej z naszego Uniwersytetu. Przeprowadzili oni z dziećmi pełne dowcipu i zabawy oryginalne warsztaty językowe. Taka metoda sprawia, że wiedza znacznie szybciej i przyjemniej wchodzi do małych główek. Byli to studenci zarekomendowani przez mamę naszej absolwentki – Martynki. Mama jest wykładowcą na wydziale Filologii Angielskiej. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

7 marca 2018

W przedszkolu na Traugutta odwiedzili nas zaprzyjaźnieni muzycy z białostockiej Filharmonii. Oczywiście nie przywieźli samej muzyki. Tym razem aby uatrakcyjnić spektakl – muzycy ale również dzieci wystąpili w przebraniach z akcentami muzycznymi – głównie z kolorowymi nutkami. Było dużo muzyki i trochę śmiechu i zabawy 🙂 Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

1 marca 2018

W przedszkolu na Traugutta odbyło się zajęcie otwarte w grupie ,,SŁOWIKÓW”. Tematyka muzyczno-plastyczna. Część muzyczną przeprowadziła nauczycielka muzyki – nasz Pani Kasia a plastyczną – wychowawczyni grupy – Pani Monika (też nasza :)) Żeby nie było lekko – w obu częściach musieli aktywnie uczestniczyć również rodzice. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

22 lutego 2018

W placówce na ulicy Produkcyjnej odbyło się zajęcie otwarte. Wychowawczyni grupy ,,SŁOWIKÓW” umiejętnie scaliła kilka profili – zajęcie łączyło tematykę muzyczną i matematyczną z wykorzystaniem multimedialnej tablicy interaktywnej. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

18 lutego 2018

W przedszkolu na Traugutta odbyły się Warsztaty Bibliotekarskie. Zaprzyjaźniona pani bibliotekarka pokazywała dzieciom że bajek nie tylko słuchamy – możemy je także czytać. Na koniec zajęć otrzymaliśmy w prezencie książkę z bajkami. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

14 lutego 2018

Tego dnia również w obu przedszkolach obchodziliśmy WALENTYNKI. Prawie wszystkie dzieci ubrały się na czerwono a na Produkcyjnej odwiedziło nas dodatkowo wielkie czerwone serce. Popatrzmy na zdjęcia w dziale GALERIA i na FB.

14 lutego 2018

Cykliczne odwiedziny w Filharmonii są u nas tradycją. Tylko jak zwykle – nie my jedziemy do Filharmonii ale Filharmonia przyjeżdża do nas. Oczywiście nie jest to zwykły koncert ale interaktywny spektakl z udziałem dzieci. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

8 lutego 2018

Jak tradycja nakazuje tego dnia oba przedszkola obchodziły Tłusty Czwartek. Dzieci przyszły w przebraniach jak na bal kostiumowy. Po tańcach, grach i zabawach pyszne, swojskie pączki usmażone przez Panią Hanię i Panią Ulę smakowały wyśmienicie. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

19, 23 i 24 stycznia 2018

W obu naszych przedszkolach odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Maluchy przygotowały piękne występy a na koniec zamiast niezdrowych słodyczy – babcie, dziadkowie i dzieci zajadali się przedszkolnym drugim śniadaniem czyli pysznymi owocami i warzywami. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

12 stycznia 2018

Dzieci z obu przedszkoli bawiły się na tegorocznym balu karnawałowym. Oczywiście nie zabrakło księżniczek, królewien, wróżek a także policjantów, spider- i batmanów, rycerzy i wielu innych ciekawych postaci. Dzieci zabawiali profesjonalni animatorzy którzy prowadzili bal. Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

9 stycznia 2018

W placówce na Produkcyjnej odbyły się pilotażowe warsztaty z Robotyki. Wykorzystaliśmy robota Photon skonstruowanego przez inżynierów z naszej Politechniki a dedykowanego właśnie nauce programowania od lat najmłodszych. Po przeszkoleniu personelu warsztaty będą kontynuowane cyklicznie. Zapraszamy do działu GALERIA i na fb.

20 grudnia 2017               

Przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu dzieci z obu naszych przedszkoli jak zwykle wywołało w widzach wiele emocji. Wśród rodziców była to radość, wśród dziadków – oczywiście wzruszenie. Piękne przebrania, nastrojowe kolędy i pastorałki a także bardzo udany występ dzieci nie mogły wywołać innego skutku. Zapraszamy do działu GALERIA i na fb.

14 grudnia 2017

Dzieci z obu naszych Przedszkoli odebrały dyplomy uczestnictwa w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Legendy polskie w oczach dzieci”. Amela i Maja zajęły 3 miejsca a Milenka, Kuba i Zuzia zdobyli wyróżnienia. Ich dyplomy możemy obejrzeć na naszej stronie www i na Fb. Zapraszamy.

6 grudnia 2017

Dzieci w Przedszkolu na Produkcyjnej najpierw dostały prezenty z okazji Mikołajek a następnie wspólnie ubierały choinkę. Każdy z grupy SŁOWIKÓW musiał zawiesić kilka ozdób (pani też :). Efekt jest znakomity. Możemy zobaczyć to w dziale GALERIA i na Fb. Zapraszamy.

3 grudnia 2017

Dwie pary naszych dzieci z Przedszkola na ul.Produkcyjnej – Nela z Darkiem i Zuzia z Filipem – wzięły udział w XIV Otwartych Mistrzostwach Szkoły Podstawowej nr 19 w Tańcu Towarzyskim. Zuzia i Filip zdobyły wyróżnienia a Nela i Darek wywalczyły I miejsce, otrzymały puchary i dyplomy. Brawo !!! Jesteśmy dumni ! Możemy zobaczyć to w dziale GALERIA i na Fb. Zapraszamy.

23 listopada 2017

Nasze Przedszkole na ul.Produkcyjnej odwiedził ponownie zaprzyjaźniony już z nami gość – pan Arek. Jak zawsze przywiózł ze sobą dziwne, tajemnicze instrumenty. Same nazwy brzmiały magicznie – Pantheon Halo, Bęben Języczkowy, Zen Tambur. Są to niepowtarzalne, ręcznie robione instrumenty, których na całym świecie jest bardzo niewiele. Pochodzą z Ameryki Północnej. Służą do relaksacji, odprężenia ciała i umysłu, wyciszenia. Najpierw grał pan Arek – muzyka była cudowna i niesamowita. Później próbowały dzieci i panie ale okazało się to bardzo trudne. Gościnnie przyjechały też dzieci z drugiej placówki na Traugutta, które uczestniczyły w tym ciekawym koncercie. Fotoreportaż w dziale GALERIA i na Fb. Zapraszamy.

9 listopada 2017

Nasze Przedszkole na ul.R.Traugutta odwiedziła pani Monika, która jest podróżniczką a prywatnie ciocią Michałka z ELEMELKÓW. Miała ze sobą mnóstwo ciekawych przedmiotów i zdjęć które przywiozła ze swojej egzotycznej podróży do Peru. Były tam różne stroje, pięknie zdobione naczynia, ciekawe instrumenty i biżuteria. Co więcej – dzieci mogły to wszystko potrzymać i przymierzyć. To była wielka frajda. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na Fb. Zapraszamy.

8 listopada 2017

Nasze Przedszkole na Produkcyjnej 3 odwiedziła pani iluzjonistka. Miała ze sobą magiczną walizkę z różdżką, czarodziejskim lustrem i innymi tajemniczymi przedmiotami. A zaraz po niej przyjechał autokar z naszymi koleżankami i kolegami z Przedszkola na Traugutta. Nie był to zwykły pokaz – każdy mógł spróbować swych sił w magii i poczuć się trochę jak… Harry Potter. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na Fb. Zapraszamy.

6 listopada 2017

Do naszego Przedszkola na Produkcyjnej 3 oprócz zwykłych przedszkolaków przybyło mnóstwo dziwnych i ciekawych postaci. Były księżniczki, królewny, wróżki, motylki, Indianki, nianie. Z drugiej strony – był policjant, tygrysek, batman, rajdowiec. Panie też były jakieś inne – biedronka, piratki, orientalna tancerka. A … już wiem – był to dzień postaci z bajek – kolorowo, ciekawie i wesoło. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na F.

2 listopada 2017

Do naszego Przedszkola na Produkcyjnej przyszedł niecodzienny gość. Był to starszy brat naszej Mai z grupy „SŁOWIKÓW” – Filip. Nie byłoby w tym nic dziwnego ale Filip ma 10 lat a gra na: Kazoo, Melodyce, Flecie, Ukulele, Cymbałach i Pianinie. Niesamowite! Podobno ma jeszcze inne ciekawe uzdolnienia. Mamy nadzieję że przekonamy się wkrótce. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na F.

31 października 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej Filip i Szymon – dwaj bracia obchodzili 3-cie i 5-te urodziny. Ponieważ okazja była podwójna – feta też była co najmniej podwójna. Były piękne torty (2 oddzielne :), rogaliki, chipsy, cukierki i pyszne picie czyli to co tygrysy lubią najbardziej. Były oczywiście życzenia i uściski od koleżanek i kolegów, zabawy i tańce. A Szymon i Filip byli … królami ! Czy to możliwe ? Zobaczmy. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na FB.

23 października 2017

Dbając o edukację technologiczną naszych dzieci – w tym miesiącu zakupiliśmy do naszego Przedszkola tablicę interaktywną. Nie jest to prosta tablica ale urządzenie znacznie bardziej zaawansowane technologicznie. Aby tablica była bardziej przyjazna w użytkowaniu przez dzieci – posiada funkcję dotykową – działa jak smartfon czy wielki tablet. Ponadto posiada wbudowany komputer nowej generacji wyposażony w dwa systemy. Najnowszy system operacyjny WINDOWS 10 pozwala korzystać z niewyczerpanej bazy dostępnych na tę platformę programów. Drugi system – ANDROID – daje możliwość komunikacji tablicy z najbardziej obecnie popularnymi urządzeniami przenośnymi – SMARTFONAMI i TABLETAMI. Tablica posiada oczywiście kartę sieciową WI-FI umożliwiającą łączność z bezprzewodowym INTERNETEM. Dzisiaj przedstawiamy proste zajęcia interaktywne dla dzieci o tematyce POCZTA. Uczestnicząc czynnie w takim zajęciu dzieci chętniej uczą się i łatwiej przyswajają wiadomości. Wkrótce pokażemy naukę języka angielskiego z wykorzystaniem programów dedykowanych tablicom interaktywnym, zajęcia plastyczne i inne. Możliwości są przeogromne. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na FB.

18 października 2017

Do naszego Przedszkola na Traugutta przyjechało KINO SFERYCZNE. W największej sali wyrósł nagle wielki namiot który wypełnił ją niemal w całości. Dzieci wchodziły do niego z wielką ciekawością (a może i trochę z obawą) a wewnątrz czekały na nie same dobre rzeczy. Swoje panie, znajome już koleżanki i koledzy z drugiej placówki i wygodne miejsca do siedzenia a nawet … leżenia ! A obok na stoliczku stała tajemnicza aparatura. Za chwilę na sferycznym sklepieniu pojawiły się postacie i rozległy się głosy. Popłynęła bajka. Buzie się otworzyły. Po niesamowitych emocjach dzieci wyszły z tej krainy bajek i z przyjemnością zjadły podwieczorek i zajęły się codzienną zabawą :). Dodatkową atrakcją było to, że część dzieci była „w gościach”. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na FB.

13 października 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej obchodziliśmy DZIEŃ DZIEWCZYNY. Były kwiaty, słodycze i laurki od chłopaków dla dziewczyn, oczywiście zabawy i tańce. Największą jednakże atrakcją było malowanie dziecięcych buź specjalnymi kredkami. Robili to oczywiście profesjonalni wizażyści (a dokładnie – chłopaki z naszego Przedszkola :)) Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na FB.

12 października 2017

Przedszkole na Produkcyjnej odwiedziły dwie panie POLICJANTKI. Opowiadały dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, nie rozmawiać z nieznajomymi, obronić się przed agresywnym psem i wiele innych pożytecznych rzeczy. Nie lada atrakcją były prawdziwy pistolet, kajdanki a także możliwość przymierzenia policyjnej czapki. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na FB.

11 października 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej odbyło się coroczne Pasowanie na przedszkolaka. Przed główną uroczystością, grupa starszaków („SŁOWIKI”) wystąpiła z przedstawieniem ,,Królewna Śnieżka”. Przedstawienie (mimo pewnej ilości potknięć małych aktorów) rodzice przyjęli ze zrozumieniem. Podczas pasowania rodzice byli równie ( a może i bardziej 🙂 przejęci niż dzieci. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na F.

10 października 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej zagrała nasza Orkiestra. Darek grał na Kongach pochodzących z Kuby. Filip i Piotruś grali na Kijach Deszczowych które pochodzą z Ameryki Południowej. Dawid grał na Gongu pochodzącym z Azji. Martynka, Zuzia i Nela grały na Misach Tybetańskich, które pochodzą oczywiście z Tybetu. Marek grał na Dzwonku który pochodzi z Anglii. A pani Kasia która prowadzi orkiestrę i gra na pianinie jest nasza, polska – wcześniej z Warszawy a teraz już z Białegostoku 🙂 Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na F. Zapraszamy.

6 października 2017

W Przedszkolu na Traugutta odbyło się coroczne Pasowanie na przedszkolaka. Przed główną uroczystością, grupa starszaków („SŁOWIKI”) wystąpiła z przedstawieniem ,,Królewna Śnieżka”. Przedstawienie wypadło perfekcyjnie. Dzieci i rodzice maluchów przyjęli je z aplauzem. Podczas pasowania rodzice byli równie ( a może i bardziej 🙂 przejęci niż dzieci. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na F.

29 września 2017

W Przedszkolu na Traugutta odbyła się akcja ,,RATUJMY KASZTANY”. Od wielu lat mały motylek przybyły z Bałkanów – Szrotówek Kasztanowiaczek niszczy rosnące u nas Kasztanowce. Jedynym ratunkiem jest staranne zbieranie i niszczenie zainfekowanych liści. W tym roku nasze dzieci z Przedszkola na Traugutta czynnie włączyły się w tę akcję. Zebrały wielki worek suchych liści Kasztanowca które następnie przekazaliśmy do utylizacji. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na F.

29 września 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej dziewczyny (te małe i te dorosłe też 🙂 pamiętały o Dniu Chłopaka. Chłopcy dostali pamiątkowe laurki, były zabawy, tańce i konkursy. Jednak największą atrakcją było … golenie. Klienci osobliwego salonu fryzjerskiego poczuli się jak prawdziwi mężczyźni. Była też oczywiście kupa śmiechu. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na F.

19 września 2017

W Przedszkolu na Traugutta dzieci odwiedziła pani policjantka. Miała ze sobą … (niemożliwe) !!! – przejście dla pieszych. Tak – plansza z ,,zebrą” pokazywała gdzie można przechodzić przez jezdnię. Pani policjantka była w mundurze więc chłopcy też byli zafascynowani. Lekcja z reguł ruchu drogowego była dla dzieci na pewno bardzo pożyteczna. Popatrzmy. Na F też.

19 września 2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przedszkolaka na Traugutta było trochę inaczej niż zwykle (chociaż zwykle też jest fajnie). Były dodatkowe tańce, zabawy a także to co dzieci lubią najbardziej, czyli konkursy.W tym dniu każdy przedszkolak otrzymał specjalny identyfikator a zwycięzcy konkursów identyfikatory „Superprzedszkolak 20.09.2017”. Popatrzmy. Na F też.

3 sierpnia 2017

W Przedszkolu na Traugutta odbyły się bardzo pożyteczne warsztaty. Ich tematem było bezpieczne zachowanie się nad wodą. Pan prowadzący warsztaty użył formy najbardziej przyswajalnej dla dzieci – prezentacji z użyciem graficznych obrazów i zdjęć. Były to zajęcia edukacyjne a dzięki tematyce – również z elementami rekreacji.Fotoreportaż w dzialeZdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. Zapraszamy.

W lipcu 2017

Jak co roku w czasie wakacji gościliśmy w naszej placówce na Produkcyjnej ciekawych młodych ludzi – studentów z innych (raczej dalekich) krajów. Tym razem były to Tajlandia, Brazylia, Meksyk i Hong-Kong. Sympatyczni goście przygotowali prezentacje oraz zapoznali nas ze ze swoimi krajami. Pokazywali i mówili o ludziach, zwyczajach, kuchni, zabawkach … Specjalnie dla dzieci zaprezentowali i uczyli zabaw, gier i piosenek. Niestety na następne takie spotkania musi my poczekać cały rok. Zdjęcia z wizyt w zakładce Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. Zapraszamy.