Aktualności

4 października 2019

W tym dniu w Przedszkolu na Traugutta odbyła się bardzo ważna dla niektórych dzieci  uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.  Przejęte dzieci były pasowane przez Panią Dyrektor specjalnym, ogromnym, kolorowym ołówkiem. Później aby złagodzić stres – wszystkie ,,świeżo upieczone” przedszkolaki otrzymały dyplomy, książeczki oraz tajemnicze torebki z prezentami.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

25 września 2019

W tym dniu przedszkolaki z Traugutta były na … KOMENDZIE POLICJI.  Nie, nie, spokojnie, nie narozrabiały – była to wycieczka na zaproszenie. Tak się fajnie złożyło, że mama dziewczynki z naszego Przedszkola jest właśnie policjantką. Panie policjantki ciekawie opowiadały o bezpiecznym zachowaniu się na jezdni, obronie przed agresywnym psem, odkrywały tajniki daktyloskopii. Przedszkolaki mogły przymierzyć prawdziwą policyjną czapkę i pobawićsię lizakiem. Uff, wrażeń było co niemiara.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

20 września 2019

Jak co roku, wczesną jesienią bierzemy udział w szlachetnej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Tego dnia dzieci otrzymały specjalne worki foliowe oraz rękawiczki ochronne i ruszyły w plener. Oj, czego tam nie było – papierki, kartoniki, puszki, butelki, tudzież mnóstwo innych ,,skarbów”. Otoczenie Przedszkola zostało posprzątane na błysk. Niemniej ważne jest wyrabianie pożytecznych nawyków – na przyszłość jak znalazł. Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

12 września 2019

Na szczęście dla nas tego dnia pogoda dopisała – było ciepło i słonecznie. Pogoda była ważna ponieważ tego właśnie dnia mieliśmy ważną plenerową uroczystość – ARTYSTYCZNE ROZPOCZĘCIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO. Jest to dzień wyjątkowy – podczas wszystkich innych uroczystości dzieci występują przed rodzicami, tego dnia jest odwrotnie – to rodzice prezentują przedstawienie. Tym razem była to pouczająca bajka z morałem -,, 5 KRUKÓW”. Rodzice w roli aktorów spisali się wyśmienicie. Po spektaklu na wszystkich czekały tańce integracyjne a następnie pyszny, swojski, gorący bigos i napoje. Apetyty dopisały wyśmienicie. Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

29 sierpnia 2019

Było cieplutko, więc dzieci z Traugutta wybrały się na pieszą wycieczkę. Jako cel wybrały zaprzyjaźniony SKLEP ZOOLOGICZNY położony w pobliżu Przedszkola. Ojej – czego tam nie było – ptaszki, chomiki, szczurki, myszki, rybki a nawet kameleony i iguany – te wyglądały jam małe smoki. Uciechy z oglądania było po pachy. Oczywiście później czas na fotosesją. Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

27 sierpnia 2019

Przedszkolaki z Traugutta w tym dniu odwiedziły zlokalizowany w pobliżu PARK MORZA. Jest to centrum zabaw dla dzieci ale wzbogacone o wiele zabaw odbywających się w … wodzie. W upalny dzień dla dzieci to wielka frajda ! Tylu atrakcji w jednym miejscu już dawno nie było. Zobaczmy.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

24 lipca 2019

W tym dniu przedszkolaki z Produkcyjnej obchodziły  DZIEŃ PSZCZÓŁKI MAI.  Oczywiście w dobrym tonie były czarno – żółte ubrania, najlepiej w paski. Jako maskotki królowały rzecz jasna pszczółki. Dzieci oglądały ciekawe zdjęcia i filmy o życiu prawdziwych pszczół. Przekąską dnia był oczywiście wafelek z naturalnym miodkiem … mniam, mniam.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

25 czerwca 2019

W tym dniu odbyło się UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO. Były przemowy, podziękowania, dyplomy, pamiątki a także, niestety, wzruszające pożegnania. Niejednemu dziecku a także rodzicowi (paniom nauczycielkom również) zakręciła się łezka w oku. Na osłodę rozstania panie i dzieci przygotowały piękny spektakl tematycznie związany z wakacjami, a więc królowała tematyka morska. Było mnóstwo tańców, recytacji i wesołej zabawy. Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb. Zapraszamy.

1 czerwca 2019

Dzień 1 czerwca to oczywiście Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tym razem postanowiliśmy spędzić go go w plenerze i wybraliśmy się na wycieczkę do Majątku Howieny. Jest to urocze, spokojne pełne zieleni miejsce z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Jest tam staw z rybami (i żabami:), mini zoo, miejsce na ognisko, karczma, bryczki do wożenia dzieci i wiele innych. Dzień minął  bardzo pracowicie. Były zawody sportowe, gry, śpiewy, tańce i różne zabawy. Po intensywnym wysiłku fizycznym kiełbaski z ogniska smakowały wszystkim wyśmienicie.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb. Zapraszamy.

22 – 24 maja 2019

W tych dniach w obu placówkach  uroczyście obchodziliśmy DZIEŃ MATKI. Panie z dziećmi przygotowały występy z recytacjami oraz piosenkami dla wszystkich mam. Dodatkowo starszaki z Traugutta przygotowały spektakl teatralny z pięknymi kostiumami – Kopciuszek. Wszystkie mamy oprócz życzeń i buziaków otrzymały piękne laurki a następnie pyszne ciasteczka (dzieci trochę pomogły w ich skonsumowaniu 🙂  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb. Zapraszamy.

17 maja 2019

W obu przedszkolach  odwiedzili nas zaprzyjaźnieni muzycy z białostockiej Filharmonii. Oczywiście nie był to typowy koncert. Jak zwykle dzieci uczestniczyły czynnie w audycji – grały, śpiewały i tańczyły wspólnie z muzykami. Tym razem motywem przewodnim była tematyka morska. Było rzecz jasna dużo muzyki i trochę śmiechu i zabawy 🙂 Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

25 kwietnia 2019

Nasze Przedszkole na ul.R.Traugutta odwiedziła pani Monika, która jest podróżniczką a prywatnie ciocią Michałka ze SŁOWIKÓW. Miała ze sobą mnóstwo ciekawych przedmiotów i zdjęć które przywiozła ze swojej egzotycznej podróży do Peru. Były tam różne stroje, pięknie zdobione naczynia, ciekawe instrumenty i biżuteria. Co więcej – dzieci mogły to wszystko potrzymać i przymierzyć. To była wielka frajda. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na Fb. Zapraszamy.

8 marca 2019

Nasze dzieci z grupy ,,SŁOWIKÓW” z Produkcyjnej postanowiły zrobić miłą niespodziankę paniom w dniu ich święta – DNIU KOBIET. W tym celu wybrały się do Domu Opieki na ulicy Proletariackiej. Tam dały piękny koncert zakończony życzeniami dla pań. Starzy, schorowani ludzie byli cudownie zaskoczeni i wzruszeni. Niespodzianką dla dzieci było obdarowanie ich soczkami i słodkościami. Fotoreportaż w dziale GALERIA i na Fb. Zapraszamy.

22 lutego 2019

W tym dniu w Przedszkolu na Produkcyjnej odbyło się wydarzenie, jakiego nie było nigdy wcześniej – seans w kinie samochodowym. Inwencja rodziców którzy przygotowywali na tę okoliczność pojazdy była niesamowita. Wyświetlono film, oczywiście jak to w kinie nie mogło zabraknąć również popcornu. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. Zapraszamy.

16 stycznia 2019

Nasze Przedszkole na ul.Produkcyjnej odwiedził ponownie zaprzyjaźniony już z nami gość – pan Arek. Jak zawsze przywiózł ze sobą dziwne, tajemnicze instrumenty. Tym razem były one wykonane z bardzo naturalnych materiałów – tykw i łodyg roślin, wielkich ziaren i muszli. Brzmienie tych instrumentów było niesamowite. Poza pokazem gry każde dziecko mogło spróbować swoich sił. Spotkanie uwieńczył wspólny koncert, który wypadł całkiem nieźle. Wszak nie była to pierwsza wizyta tego artysty 🙂  Zapraszamy.