Aktualności

07 luty 2020

Tego dnia w Przedszkolu na Traugutta odwiedzili nas nasi dobrzy znajomi – muzycy z PODLASKIEJ OPERY i FILHARMONII. Temat audycji był bardzo ciekawy – odległa historia naszego regionu – Podlasia. Było o założeniu Wasilkowa i Białegostoku a także o królach i królowych którzy odwiedzali nasze regiony. Wielką atrakcją był wielki królewski miecz, średniowieczna baranica i (jak to przy rycerzach) konie wierzchowe. Można było oczywiście przymierzyć strój, potrzymać miecz i pojeździć wierzchowcem – jak zwykle muzyka, wiedza ale i zabawa 🙂

25 styczeń 2020

Tego dnia w Klubie Rozrywki Krąg zorganizowaliśmy uroczystość z okazji 25-LECIA ISTNIENIA NASZEGO PRZEDSZKOLA połączoną z Dniem Babci i Dziadka. Były pyszne torty, dużo humoru, trochę występów i dużo dobrej zabawy. Jak to w ,,WESOŁYCH NUTKACH”. Piękne kwiaty i życzenia  ukoronowały imprezę.

08 styczeń 2020

Leniwie minęły Święta i Nowy Rok a teraz trzeba wracać do zajęć. Na szczęście ciekawych i przyjemnych. W przedszkolu na Produkcyjnej odbyły się kolejne zajęcia z robotyki. Ponownie był to robot DOC (przez dzieci nazwany Dockiem). Photon, którego używamy najczęściej plasuje się technologicznie znacznie wyżej, ale DOC … mówi ! I to się dzieciom bardzo podoba 🙂

18 listopad 2019

W Przedszkolu odbyła się trochę nietypowa uroczystość. Zawsze urodziny obchodzą dzieci ale tym razem były to urodziny… Pani Dyrektor. Były oczywiście życzenia,100 lat i wielka sypiąca iskrami świeczka. Ponieważ dzieci mają różne alergie pokarmowe – tort był zbudowany z samych bananów. Smakował wyśmienicie.

6 i 13 listopad 2019

W Przedszkolu na Produkcyjnej odbyły się Warsztaty z Robotyki z wykorzystaniem nowego dodatkowego robota edukacyjnego (dotychczas mieliśmy Photona). Inna plansza, inny dodatkowy robot – urozmaicenie i postęp. Robot nazywa się DOT i komunikuje się za pomocą głosu i dotyku.

5 listopad 2019

Dziś w naszym przedszkolu rozbrzmiewały „Owocowe nutki” Pan Andrzej na oczach dzieci stworzył warzywno – owocowe instrumenty, z których można było usłyszeć nie tylko dźwięki, ale przepiękne i dobrze znane dzieciom melodie. Już wiemy jak wygląda okaryna, kalimba, marchewkowa dudka czy jabłuszko instrumentalne. Zdjęcia na stronie www i na fb. Zapraszamy.

31 października 2019

Ten dzień był w Przedszkolu na Traugutta dniem uroczystym i pełnym zadumy. Panie wyjaśniały dzieciom czym  jest Dzień Wszystkich Świętych i z czego wywodzi się jego tradycja. Aby dzieci łatwiej zapamiętały to święto – po obiedzie poszły na krótką wycieczkę pod pomnik naszego Ojca Świętego – Jana Pawła II i zapaliły tam lampki. Zdjęcia na stronie www i na fb.

28 października 2019

W tym dniu w Przedszkolu na Produkcyjnej odbyło się  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA nowo przyjętych dzieci.  Pani Dyrektor pasowała przejęte przedszkolaki specjalnym, ogromnym, kolorowym ołówkiem. Później były oczywiście dyplomy, książeczki oraz tajemnicze torebki z prezentami.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

23 października 2019

Przedszkole na traugutta odwiedził nasz tradycyjny gość. Pan Arek tym razem przywiózł ze sobą oryginalne instrumenty z Birmy. Były to w większości instrumenty drewniane lub wytworzone z różnych egzotycznych roślin. Dzieci mogły je pooglądać, potrzymać a nawet na nich pograć. Pan Irek na koniec jak zwykle dał minikoncert, który bardzo podobał się dzieciom.

9 października 2019

W tym dniu  Przedszkole na Produkcyjnej odwiedził Pan Policjant a prywatnie tata Mikołaja z ,,WRÓBELKÓW”. Dzięki temu dzieci mogły potrzymać prawdziwego lizaka, kajdanki a nawet… pałkę (brrr) a następnie przymierzyć policyjny ekwipunek bojowy.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

4 października 2019

W tym dniu w Przedszkolu na Traugutta odbyła się bardzo ważna dla niektórych dzieci  uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.  Przejęte dzieci były pasowane przez Panią Dyrektor specjalnym, ogromnym, kolorowym ołówkiem. Później aby złagodzić stres – wszystkie ,,świeżo upieczone” przedszkolaki otrzymały dyplomy, książeczki oraz tajemnicze torebki z prezentami.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

25 września 2019

W tym dniu przedszkolaki z Traugutta były na … KOMENDZIE POLICJI.  Nie, nie, spokojnie, nie narozrabiały – była to wycieczka na zaproszenie. Tak się fajnie złożyło, że mama dziewczynki z naszego Przedszkola jest właśnie policjantką. Panie policjantki ciekawie opowiadały o bezpiecznym zachowaniu się na jezdni, obronie przed agresywnym psem, odkrywały tajniki daktyloskopii. Przedszkolaki mogły przymierzyć prawdziwą policyjną czapkę i pobawićsię lizakiem. Uff, wrażeń było co niemiara.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

20 września 2019

Jak co roku, wczesną jesienią bierzemy udział w szlachetnej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Tego dnia dzieci otrzymały specjalne worki foliowe oraz rękawiczki ochronne i ruszyły w plener. Oj, czego tam nie było – papierki, kartoniki, puszki, butelki, tudzież mnóstwo innych ,,skarbów”. Otoczenie Przedszkola zostało posprzątane na błysk. Niemniej ważne jest wyrabianie pożytecznych nawyków – na przyszłość jak znalazł. Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

12 września 2019

Na szczęście dla nas tego dnia pogoda dopisała – było ciepło i słonecznie. Pogoda była ważna ponieważ tego właśnie dnia mieliśmy ważną plenerową uroczystość – ARTYSTYCZNE ROZPOCZĘCIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO. Jest to dzień wyjątkowy – podczas wszystkich innych uroczystości dzieci występują przed rodzicami, tego dnia jest odwrotnie – to rodzice prezentują przedstawienie. Tym razem była to pouczająca bajka z morałem -,, 5 KRUKÓW”. Rodzice w roli aktorów spisali się wyśmienicie. Po spektaklu na wszystkich czekały tańce integracyjne a następnie pyszny, swojski, gorący bigos i napoje. Apetyty dopisały wyśmienicie. Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

29 sierpnia 2019

Było cieplutko, więc dzieci z Traugutta wybrały się na pieszą wycieczkę. Jako cel wybrały zaprzyjaźniony SKLEP ZOOLOGICZNY położony w pobliżu Przedszkola. Ojej – czego tam nie było – ptaszki, chomiki, szczurki, myszki, rybki a nawet kameleony i iguany – te wyglądały jam małe smoki. Uciechy z oglądania było po pachy. Oczywiście później czas na fotosesją. Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

27 sierpnia 2019

Przedszkolaki z Traugutta w tym dniu odwiedziły zlokalizowany w pobliżu PARK MORZA. Jest to centrum zabaw dla dzieci ale wzbogacone o wiele zabaw odbywających się w … wodzie. W upalny dzień dla dzieci to wielka frajda ! Tylu atrakcji w jednym miejscu już dawno nie było. Zobaczmy.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

24 lipca 2019

W tym dniu przedszkolaki z Produkcyjnej obchodziły  DZIEŃ PSZCZÓŁKI MAI.  Oczywiście w dobrym tonie były czarno – żółte ubrania, najlepiej w paski. Jako maskotki królowały rzecz jasna pszczółki. Dzieci oglądały ciekawe zdjęcia i filmy o życiu prawdziwych pszczół. Przekąską dnia był oczywiście wafelek z naturalnym miodkiem … mniam, mniam.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb.

25 czerwca 2019

W tym dniu odbyło się UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO. Były przemowy, podziękowania, dyplomy, pamiątki a także, niestety, wzruszające pożegnania. Niejednemu dziecku a także rodzicowi (paniom nauczycielkom również) zakręciła się łezka w oku. Na osłodę rozstania panie i dzieci przygotowały piękny spektakl tematycznie związany z wakacjami, a więc królowała tematyka morska. Było mnóstwo tańców, recytacji i wesołej zabawy. Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb. Zapraszamy.

1 czerwca 2019

Dzień 1 czerwca to oczywiście Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tym razem postanowiliśmy spędzić go go w plenerze i wybraliśmy się na wycieczkę do Majątku Howieny. Jest to urocze, spokojne pełne zieleni miejsce z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Jest tam staw z rybami (i żabami:), mini zoo, miejsce na ognisko, karczma, bryczki do wożenia dzieci i wiele innych. Dzień minął  bardzo pracowicie. Były zawody sportowe, gry, śpiewy, tańce i różne zabawy. Po intensywnym wysiłku fizycznym kiełbaski z ogniska smakowały wszystkim wyśmienicie.  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb. Zapraszamy.

22 – 24 maja 2019

W tych dniach w obu placówkach  uroczyście obchodziliśmy DZIEŃ MATKI. Panie z dziećmi przygotowały występy z recytacjami oraz piosenkami dla wszystkich mam. Dodatkowo starszaki z Traugutta przygotowały spektakl teatralny z pięknymi kostiumami – Kopciuszek. Wszystkie mamy oprócz życzeń i buziaków otrzymały piękne laurki a następnie pyszne ciasteczka (dzieci trochę pomogły w ich skonsumowaniu 🙂  Zdjęcia w dziale GALERIA i na fb. Zapraszamy.

17 maja 2019

W obu przedszkolach  odwiedzili nas zaprzyjaźnieni muzycy z białostockiej Filharmonii. Oczywiście nie był to typowy koncert. Jak zwykle dzieci uczestniczyły czynnie w audycji – grały, śpiewały i tańczyły wspólnie z muzykami. Tym razem motywem przewodnim była tematyka morska. Było rzecz jasna dużo muzyki i trochę śmiechu i zabawy 🙂 Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb.

25 kwietnia 2019

Nasze Przedszkole na ul.R.Traugutta odwiedziła pani Monika, która jest podróżniczką a prywatnie ciocią Michałka ze SŁOWIKÓW. Miała ze sobą mnóstwo ciekawych przedmiotów i zdjęć które przywiozła ze swojej egzotycznej podróży do Peru. Były tam różne stroje, pięknie zdobione naczynia, ciekawe instrumenty i biżuteria. Co więcej – dzieci mogły to wszystko potrzymać i przymierzyć. To była wielka frajda. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. i na Fb. Zapraszamy.

8 marca 2019

Nasze dzieci z grupy ,,SŁOWIKÓW” z Produkcyjnej postanowiły zrobić miłą niespodziankę paniom w dniu ich święta – DNIU KOBIET. W tym celu wybrały się do Domu Opieki na ulicy Proletariackiej. Tam dały piękny koncert zakończony życzeniami dla pań. Starzy, schorowani ludzie byli cudownie zaskoczeni i wzruszeni. Niespodzianką dla dzieci było obdarowanie ich soczkami i słodkościami. Fotoreportaż w dziale GALERIA i na Fb. Zapraszamy.

22 lutego 2019

W tym dniu w Przedszkolu na Produkcyjnej odbyło się wydarzenie, jakiego nie było nigdy wcześniej – seans w kinie samochodowym. Inwencja rodziców którzy przygotowywali na tę okoliczność pojazdy była niesamowita. Wyświetlono film, oczywiście jak to w kinie nie mogło zabraknąć również popcornu. Fotoreportaż w dziale Zdjęcia w dziale GALERIA i na Fb. Zapraszamy.

16 stycznia 2019

Nasze Przedszkole na ul.Produkcyjnej odwiedził ponownie zaprzyjaźniony już z nami gość – pan Arek. Jak zawsze przywiózł ze sobą dziwne, tajemnicze instrumenty. Tym razem były one wykonane z bardzo naturalnych materiałów – tykw i łodyg roślin, wielkich ziaren i muszli. Brzmienie tych instrumentów było niesamowite. Poza pokazem gry każde dziecko mogło spróbować swoich sił. Spotkanie uwieńczył wspólny koncert, który wypadł całkiem nieźle. Wszak nie była to pierwsza wizyta tego artysty 🙂  Zapraszamy.