Aktualności

14 grudnia 2017

Dzieci z obu naszych Przedszkoli odebrały dyplomy uczestnictwa w Między przedszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Legendy polskie w oczach dzieci”. Amela i Maja zajęły 3 miejsca a Milenka, Kuba i Zuzia zdobyli wyróżnienia. Ich dyplomy możemy obejrzeć na naszej stronie www i na Fb. Zapraszamy.

6 grudnia 2017

Dzieci w Przedszkolu na Produkcyjnej najpierw dostały prezenty z okazji Mikołajek a następnie wspólnie ubierały choinkę. Każdy z grupy SŁOWIKÓW musiał zawiesić kilka ozdób (pani też :). Efekt jest znakomity. Możemy zobaczyć to w dziale ZDJĘCIA i na Fb. Zapraszamy.

3 grudnia 2017

Dwie pary naszych dzieci z Przedszkola na ul.Produkcyjnej – Nela z Darkiem i Zuzia z Filipem – wzięły udział w XIV Otwartych Mistrzostwach Szkoły Podstawowej nr 19 w Tańcu Towarzyskim. Zuzia i Filip zdobyły wyróżnienia a Nela i Darek wywalczyły I miejsce, otrzymały puchary i dyplomy. Brawo !!! Jesteśmy dumni ! Możemy zobaczyć to w dziale ZDJĘCIA i na Fb. Zapraszamy.

23 listopada 2017

Nasze Przedszkole na ul.Produkcyjnej odwiedził ponownie zaprzyjaźniony już z nami gość – pan Arek. Jak zawsze przywiózł ze sobą dziwne, tajemnicze instrumenty. Same nazwy brzmiały magicznie – Pantheon Halo, Bęben Języczkowy, Zen Tambur. Są to niepowtarzalne, ręcznie robione instrumenty, których na całym świecie jest bardzo niewiele. Pochodzą z Ameryki Północnej. Służą do relaksacji, odprężenia ciała i umysłu, wyciszenia. Najpierw grał pan Arek – muzyka była cudowna i niesamowita. Później próbowały dzieci i panie ale okazało się to bardzo trudne. Gościnnie przyjechały też dzieci z drugiej placówki na Traugutta, które uczestniczyły w tym ciekawym koncercie. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na Fb. Zapraszamy.

9 listopada 2017

Nasze Przedszkole na ul.R.Traugutta odwiedziła pani Monika, która jest podróżniczką a prywatnie ciocią Michałka z ELEMELKÓW. Miała ze sobą mnóstwo ciekawych przedmiotów i zdjęć które przywiozła ze swojej egzotycznej podróży do Peru. Były tam różne stroje, pięknie zdobione naczynia, ciekawe instrumenty i biżuteria. Co więcej – dzieci mogły to wszystko potrzymać i przymierzyć. To była wielka frajda. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na Fb. Zapraszamy.

8 listopada 2017

Nasze Przedszkole na Produkcyjnej 3 odwiedziła pani iluzjonistka. Miała ze sobą magiczną walizkę z różdżką, czarodziejskim lustrem i innymi tajemniczymi przedmiotami. A zaraz po niej przyjechał autokar z naszymi koleżankami i kolegami z Przedszkola na Traugutta. Nie był to zwykły pokaz – każdy mógł spróbować swych sił w magii i poczuć się trochę jak… Harry Potter. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na Fb. Zapraszamy.

6 listopada 2017

Do naszego Przedszkola na Produkcyjnej 3 oprócz zwykłych przedszkolaków przybyło mnóstwo dziwnych i ciekawych postaci. Były księżniczki, królewny, wróżki, motylki, Indianki, nianie. Z drugiej strony – był policjant, tygrysek, batman, rajdowiec. Panie też były jakieś inne – biedronka, piratki, orientalna tancerka. A … już wiem – był to dzień postaci z bajek – kolorowo, ciekawie i wesoło. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na F.

2 listopada 2017

Do naszego Przedszkola na Produkcyjnej przyszedł niecodzienny gość. Był to starszy brat naszej Mai z grupy „SŁOWIKÓW” – Filip. Nie byłoby w tym nic dziwnego ale Filip ma 10 lat a gra na: Kazoo, Melodyce, Flecie, Ukulele, Cymbałach i Pianinie. Niesamowite! Podobno ma jeszcze inne ciekawe uzdolnienia. Mamy nadzieję że przekonamy się wkrótce. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na F.

31 października 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej Filip i Szymon – dwaj bracia obchodzili 3-cie i 5-te urodziny. Ponieważ okazja była podwójna – feta też była co najmniej podwójna. Były piękne torty (2 oddzielne :), rogaliki, chipsy, cukierki i pyszne picie czyli to co tygrysy lubią najbardziej. Były oczywiście życzenia i uściski od koleżanek i kolegów, zabawy i tańce. A Szymon i Filip byli … królami ! Czy to możliwe ? Zobaczmy. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na FB.

23 października 2017

Dbając o edukację technologiczną naszych dzieci – w tym miesiącu zakupiliśmy do naszego Przedszkola tablicę interaktywną. Nie jest to prosta tablica ale urządzenie znacznie bardziej zaawansowane technologicznie. Aby tablica była bardziej przyjazna w użytkowaniu przez dzieci – posiada funkcję dotykową – działa jak smartfon czy wielki tablet. Ponadto posiada wbudowany komputer nowej generacji wyposażony w dwa systemy. Najnowszy system operacyjny WINDOWS 10 pozwala korzystać z niewyczerpanej bazy dostępnych na tę platformę programów. Drugi system – ANDROID – daje możliwość komunikacji tablicy z najbardziej obecnie popularnymi urządzeniami przenośnymi – SMARTFONAMI i TABLETAMI. Tablica posiada oczywiście kartę sieciową WI-FI umożliwiającą łączność z bezprzewodowym INTERNETEM. Dzisiaj przedstawiamy proste zajęcia interaktywne dla dzieci o tematyce POCZTA. Uczestnicząc czynnie w takim zajęciu dzieci chętniej uczą się i łatwiej przyswajają wiadomości. Wkrótce pokażemy naukę języka angielskiego z wykorzystaniem programów dedykowanych tablicom interaktywnym, zajęcia plastyczne i inne. Możliwości są przeogromne. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na FB.

18 października 2017

Do naszego Przedszkola na Traugutta przyjechało KINO SFERYCZNE. W największej sali wyrósł nagle wielki namiot który wypełnił ją niemal w całości. Dzieci wchodziły do niego z wielką ciekawością (a może i trochę z obawą) a wewnątrz czekały na nie same dobre rzeczy. Swoje panie, znajome już koleżanki i koledzy z drugiej placówki i wygodne miejsca do siedzenia a nawet … leżenia ! A obok na stoliczku stała tajemnicza aparatura. Za chwilę na sferycznym sklepieniu pojawiły się postacie i rozległy się głosy. Popłynęła bajka. Buzie się otworzyły. Po niesamowitych emocjach dzieci wyszły z tej krainy bajek i z przyjemnością zjadły podwieczorek i zajęły się codzienną zabawą :). Dodatkową atrakcją było to, że część dzieci była „w gościach”. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na FB.

13 października 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej obchodziliśmy DZIEŃ DZIEWCZYNY. Były kwiaty, słodycze i laurki od chłopaków dla dziewczyn, oczywiście zabawy i tańce. Największą jednakże atrakcją było malowanie dziecięcych buź specjalnymi kredkami. Robili to oczywiście profesjonalni wizażyści (a dokładnie – chłopaki z naszego Przedszkola :)) Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na FB.

12 października 2017

Przedszkole na Produkcyjnej odwiedziły dwie panie POLICJANTKI. Opowiadały dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, nie rozmawiać z nieznajomymi, obronić się przed agresywnym psem i wiele innych pożytecznych rzeczy. Nie lada atrakcją były prawdziwy pistolet, kajdanki a także możliwość przymierzenia policyjnej czapki. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na FB.

11 października 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej odbyło się coroczne Pasowanie na przedszkolaka. Przed główną uroczystością, grupa starszaków („SŁOWIKI”) wystąpiła z przedstawieniem ,,Królewna Śnieżka”. Przedstawienie (mimo pewnej ilości potknięć małych aktorów) rodzice przyjęli ze zrozumieniem. Podczas pasowania rodzice byli równie ( a może i bardziej 🙂 przejęci niż dzieci. Fotoreportaż w dziale zdjęcia i na F.

10 października 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej zagrała nasza Orkiestra. Darek grał na Kongach pochodzących z Kuby. Filip i Piotruś grali na Kijach Deszczowych które pochodzą z Ameryki Południowej. Dawid grał na Gongu pochodzącym z Azji. Martynka, Zuzia i Nela grały na Misach Tybetańskich, które pochodzą oczywiście z Tybetu. Marek grał na Dzwonku który pochodzi z Anglii. A pani Kasia która prowadzi orkiestrę i gra na pianinie jest nasza, polska – wcześniej z Warszawy a teraz już z Białegostoku 🙂 Fotoreportaż w dziale zdjęcia i na F. Zapraszamy.

6 października 2017

W Przedszkolu na Traugutta odbyło się coroczne Pasowanie na przedszkolaka. Przed główną uroczystością, grupa starszaków („SŁOWIKI”) wystąpiła z przedstawieniem ,,Królewna Śnieżka”. Przedstawienie wypadło perfekcyjnie. Dzieci i rodzice maluchów przyjęli je z aplauzem. Podczas pasowania rodzice byli równie ( a może i bardziej 🙂 przejęci niż dzieci. Fotoreportaż w dziale zdjęcia i na F.

29 września 2017

W Przedszkolu na Traugutta odbyła się akcja ,,RATUJMY KASZTANY”. Od wielu lat mały motylek przybyły z Bałkanów – Szrotówek Kasztanowiaczek niszczy rosnące u nas Kasztanowce. Jedynym ratunkiem jest staranne zbieranie i niszczenie zainfekowanych liści. W tym roku nasze dzieci z Przedszkola na Traugutta czynnie włączyły się w tę akcję. Zebrały wielki worek suchych liści Kasztanowca które następnie przekazaliśmy do utylizacji. Fotoreportaż w dziale zdjęcia i na F.

29 września 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej dziewczyny (te małe i te dorosłe też 🙂 pamiętały o Dniu Chłopaka. Chłopcy dostali pamiątkowe laurki, były zabawy, tańce i konkursy. Jednak największą atrakcją było … golenie. Klienci osobliwego salonu fryzjerskiego poczuli się jak prawdziwi mężczyźni. Była też oczywiście kupa śmiechu. Fotoreportaż w dziale zdjęcia i na F.

19 września 2017

W Przedszkolu na Traugutta dzieci odwiedziła pani policjantka”. Miała ze sobą … (niemożliwe) !!! – przejście dla pieszych. Tak – plansza z ,,zebrą” pokazywała gdzie można przechodzić przez jezdnię. Pani policjantka była w mundurze więc chłopcy też byli zafascynowani. Lekcja z reguł ruchu drogowego była dla dzieci na pewno bardzo pożyteczna. Popatrzmy. Na F też.

19 września 2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przedszkolaka na Traugutta było trochę inaczej niż zwykle (chociaż zwykle też jest fajnie). Były dodatkowe tańce, zabawy a także to co dzieci lubią najbardziej, czyli konkursy.W tym dniu każdy przedszkolak otrzymał specjalny identyfikator a zwycięzcy konkursów identyfikatory „Superprzedszkolak 20.09.2017”. Popatrzmy. Na F też.

3 sierpnia 2017

W Przedszkolu na Traugutta odbyły się bardzo pożyteczne warsztaty. Ich tematem było bezpieczne zachowanie się nad wodą. Pan prowadzący warsztaty użył formy najbardziej przyswajalnej dla dzieci – prezentacji z użyciem graficznych obrazów i zdjęć. Były to zajęcia edukacyjne a dzięki tematyce – również z elementami rekreacji.Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na F. Zapraszamy.

W lipcu 2017

Jak co roku w czasie wakacji gościliśmy w naszej placówce na Produkcyjnej ciekawych młodych ludzi – studentów z innych (raczej dalekich) krajów. Tym razem były to Tajlandia, Brazylia, Meksyk i Hong-Kong. Sympatyczni goście przygotowali prezentacje oraz zapoznali nas ze ze swoimi krajami. Pokazywali i mówili o ludziach, zwyczajach, kuchni, zabawkach … Specjalnie dla dzieci zaprezentowali i uczyli zabaw, gier i piosenek. Niestety na następne takie spotkania musi my poczekać cały rok. Zdjęcia z wizyt w zakładce ZDJĘCIA i na facebook. Zapraszamy.

23 maja 2017

W Przedszkolu na Traugutta odwiedziła nas zaprzyjaźniona ekipa Telewizji Białystok która przygotowywała materiał do kolejnego odcinka programu ,,Ale rodzina”. Tym razem tematem audycji będzie zabawa a także jej rola w rozwoju dziecka. Dzieci zaprezentowały kilka różnych zajęć i zabaw zarówno w Przedszkolu jak i i na placu . Emisja programu odbędzie się w niedzielę 28 maja ok. godz. 18.00 a powtórka za tydzień. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na F. Zapraszamy.

22 maja 2017

Dzieci z Przedszkola na Traugutta uczestniczyły w projekcie realizowanym przez studentów naszego Uniwersytetu w Białymstoku.Podczas wycieczki na Uniwersytet dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych i zróżnicowanych warsztatach.Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na F. Zapraszamy.

27 kwietnia 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej odbyły się kolejne warsztaty w Klubie Małego Kucharza. Schabowe przyrządzone przez dzieci zrobiły wśród rodziców prawdziwą furorę. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na F. Zapraszamy.

19 kwietnia 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej mieliśmy miłą uroczystość – urodziny Amelki z grupy ,,Słowików”. Oczywiście był tort, życzenia i gromkie sto lat dla jubilatki. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na F. Zapraszamy.

10 kwietnia 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej odwiedził nas miły gość – pani Leśnik z Nadleśnictwa Dojlidy w Białymstoku. Pani ciekawie opowiadała o lasach oraz zamieszkujących je zwierzętach i ptakach. Swoją pogadankę wzbogaciła pokazem filmów i zdjęć co oczywiście najlepiej dociera do dzieci. Było to spotkanie łączące wiedzę z rozrywką. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na FB. Zapraszamy.

27 marca 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej odbyły się ciekawe i bardzo pożyteczne warsztaty. Tematem było używanie alarmowego numeru 112 i udzielanie pierwszej pomocy. Panie z Centrum Alarmowego Urzędu Miejskiego przekazały dzieciom w ciekawy i obrazowy sposób swoją wiedzę na ten temat oraz przeprowadziły proste szkolenie. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na FB. Zapraszamy.

21 marca 2017

Jak tradycja nakazuje – w obu Przedszkolach dzieci wspólnie z paniami wykonały a następnie uroczyście spaliły kukłę Marzanny – symbol odchodzącej zimy. Teraz już na pewno szybko zawita do nas długo oczekiwana wiosna. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na F. Zapraszamy.

8 marca 2017

W obu Przedszkolach chłopcy zgodnie z tradycją przynieśli swoim paniom kwiaty oraz inne prezenty. Jednak miłą niespodzianką było to, że również swoim koleżankom przynieśli słodkości . Były oczywiście życzenia z okazji Dnia Kobiet oraz całuski. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na F. Zapraszamy.

7 marca 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej odwiedziła nas zaprzyjaźniona ekipa Telewizji Białystok która przygotowywała materiał do kolejnego odcinka programu „Tędy w trendy”. Tym razem chodzi o trendy w Edukacji. Dzieci zaprezentowały kilka różnych zajęć i zabaw zarówno z wykorzystaniem techniki komputerowej jak i tradycyjnych. Emisja programu odbędzie się w sobotę 11 marca ok. godz. 18.00 a powtórka za tydzień. Fotoreportaż w dziale ZDJĘCIA i na F. Zapraszamy.

17 lutego 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, buzie zostały przyozdobione kocimi wąsami, pite było mleko… prosto z talerzyka 🙂 Mimo iż w Przedszkolu nie było żywych kotów – przez cały dzień można było usłyszeć ciche mruczenie i miauczenie. Zapraszamy do zakładki ZDJĘCIA i na F.

16 lutego 2017

W Przedszkolu na Produkcyjnej odbyły się kolejne warsztaty w Klubie Małego Kucharza. Tym razem młodzi adepci sztuki kulinarnej przygotowali pyszne ciasto z kremem. Najlepsze było oblizywanie palców. Zapraszamy do zakładki ZDJĘCIA i na F.

14 lutego 2017

Do Przedszkola na Produkcyjnej wszyscy przyszli ubrani na czerwono ! Dlaczego ? Co się stało ? A … jasne – Walentynki. Nie obyło się bez zabawy z serduszkiem, tańców przytulańców i trochę większej dawki czułości. Cóż – nowa świecka tradycja. Może dobra, może nie ale jest. Zapraszamy do zakładki ZDJĘCIA i na F.

13 lutego 2017

W Przedszkolu na Traugutta odwiedziła nas pani z biblioteki. Te wizyty są już cykliczne. Pani jak zwykle czytała dzieciom książkę. Tematem były zimowe zabawy na śniegu. W dobie niepodzielnego panowania tabletów, PC i internetu jest to chyba pozytywna odskocznia ku wartościom tradycyjnym. Zapraszamy do zakładki ZDJĘCIA i na F.

9 lutego 2017

W kalendarzu był Międzynarodowy Dzień Pizzy, a że jest to danie coraz bardziej popularne – panie z Produkcyjnej postanowiły pokazać dzieciom od początku – jak powstaje to smaczne jedzonko. Na co dzień potrawami rządzi niepodzielnie pani Hania ale wtedy głównym kucharzem była wychowawczyni grupy „SŁOWIKÓW” – pani Ewa. Jej ,,prawą ręką” była pani Monika a do pomocy miały cała grupę małych ,,kuchcików”. Co z tego wynikło – zobaczmy – zakładka ZDJĘCIA oraz facebook. Zapraszamy.

7 lutego 2017

Przedszkole na Produkcyjnej odwiedzili zaprzyjaźnieni muzycy z naszej Filharmonii. Takie spotkania z muzykami organizujemy cyklicznie. Nigdy nie jest to tylko koncert ale interaktywna zabawa z muzyką. Patrząc na zdjęcia każdy odgadnie, że tematem tej audycji były instrumenty dęte a w szczególności fletnia pana. Jedna z naszych pań spróbowała swoich sił na tym arcytrudnym instrumencie. Zapraszamy.

18 i 20 stycznia 2017

W obu Przedszkolach uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Po występach przygotowanych dziadkom przez dzieci przyszedł czas na życzenia i prezenty a następnie wspólne tańce i zabawy. Szczególnie atrakcyjne było obieranie jabłek i malowanie paznokci. Zapraszamy do zakładki ZDJĘCIA i na FACEBOOK.

16 grudnia 2016

Odbyła się cyklicznie organizowana przez Przedszkole, chyba najbardziej uroczysta impreza – Przedstawienie Jasełkowe. Dzieci przygotowywały się do niego z przejęciem, panie chyba z większym. Jak zwykle nastrój chwili, piękne stroje, staranna oprawa muzyczna i wielkie przejęcie wszystkich sprawiły entuzjastyczny odbiór ze strony rodziców a szczególnie … oczywiście dziadków. Później były oklaski, owacje i Bożonarodzeniowe Życzenia.